Bogactwo architektury Gruzji

Dlaczego warto odwiedzić Gruzję? Przede wszystkim trudno o nudę w tym, jakże różnorodnym i bogatym kulturowo, kraju. Świadczą o tym popularne wśród turystów, nieco krótsze od tradycyjnego, dwutygodniowego wypoczynku, wycieczki do Gruzji, w celu zakosztowania tamtejszej kultury i folkloru.

W przeciągu kilkugodzinnej podróży przez Gruzję, można przemierzyć kilka stref klimatycznych, napotkać różne języki i grupy etniczne. Dla miłośników morza i plażowania, idealnymi miejscami na wypoczynek w Gruzji będą z pewnością miejscowości położone nad Morzem Czarnym, np. okolice Batumi czy Ureki. Fani trekkingu tudzież gór ogólnie, z pewnością pokochają Kaukaz.

Gruzińskie góry to, jakżeby inaczej, różnorodność krajobrazów, a także ogromny wachlarz wysokości i wyzwań, zwłaszcza dla “niewprawionego” turysty. Miłośnicy architektury również się nie zawiodą, gdyż Gruzja jest krajem bogatym w zabytki. Można tutaj napotkać świątynie chrześcijańskie, liczące ponad 1000 lat, miasta skalne, czy też przepiękne starówki miast.

Należy również podkreślić, że bogactwo tamtejszej architektury wynika z ogromnego szacunku i przywiązania Gruzinów do własnej historii i zabytków, ale również przyrody. Gruzja jest zdecydowanie warta odwiedzenia!